MENU GŁÓWNE:
Jaki jest HOVAWART:
Chcę mieć HOVAWARTA:
Mam HOVAWARTA i co dalej?
Nasze psy:
Ot, fotka:
 

najbardziej psi ze wszystkich psów -  HOWAVART

ARCHIWUM:

 

2011.09.27 - hovawart do adopcji! Szukamy domu adopcyjnego dla 6-letniego rodowodowego i cudnie wybarwionego czarnego-podpalanego hovawarta, zwanego w domu Ramzesem. W tym roku zmarł właściciel Ramzesa, to powód adopcji... Dowiedz się więcej >>
Aktualizacja 2011.10.28 - RAMZES ma już dom :))

2011.03.28 - ciekawy artykuł Joy Tiz w przekładzie Marii Janoty, mówiący wiele o predyspozycjach, temperamencie, osobowości i popędach psów. Dowiesz się, jak rozpoznać charakter szczeniaka i dlaczego to takie ważne, znajdziesz też parę uwag jak wybierać tresera dla psa. Serdecznie polecam >>

2011.01.06 - szukamy domu dla bitej suni - PILNE! Sunia ok. 6-8 miesięczna - córcia suki owczarkopodobnej i kaukaza - urodziła się wiosną/latem w budzie. Zły człowiek trzyma ją na działce. Mała sunia ostatnio jest maltretowana przez swojego właściciela!
AKTUALIZACJA 04.03.2011 - SUNIA MA JUŻ SWÓJ DOMEK :)))
 
   Więcej szczegółów tutaj: >>

2010.11.04 - Zapraszamy na weekend szkoleniowy z Jackiem Lewkowiczem. W dniach 20-21.11.2010 w Sulistrowicach odbędzie się kolejne szkolenie z obrony - szczegóły tutaj.

2010.06.17 - ogłoszenie: Hodowca i zespół lekarzy poszukują
KOCHAJĄCEGO DOMU i ODPOWIEDZIALNEGO WŁAŚCICIELA dla DUKE'A - czarnego-podpalanego hovawarta, urodzonego 4.04.2010 r. Piesek choruje na refluks pęcherzowo-moczowodowy. Wraz ze wzrostem, refluks może się zmniejszyć bądź zatrzymać całkowicie, ale niestety, nic nie można powiedzieć na 100%. Szczeniak zachowuje się jak na szczeniaka przystało, broi, bawi się i nie widać po nim choroby. Będzie musiał pozostać pod stałą kontrolą zaangażowanego zespołu lekarzy z wrocławskiej kliniki weterynaryjnej.

Więcej informacji u hodowcy:
Artur Głowacki
tel. 667 686 881
e-mail: artur@hovawarty.pl
strona hodowli: www.hovawarty.pl
 

oraz u lekarz weterynarii:
Patrycja Cisek
tel. 607 785 075

 

2009.12.29 - interwencja
Dwa psy w typie hovawarta poszukują domu:

1. Jeden z nich odebrany od właściciela po 5 latach życia na łańcuchu - dopiero uczy się co to znaczy życie i świat. Dostał imie Apacz i jest czarny podpalany. Przebywa w psim hoteliku w Zielonej Górze.
(więcej informacji na www.forum.hovawart.pl
- dział: Gorąca linia - wątek: Hovek uwolniony z łańcucha szuka domu)
 
2. Drugi błąkał się tygodniami po lesie, bardzo wystraszony i wygłodzony. Obecnie ten czarny pies przebywa w psim hotelu w Warce i dostał imię Baster.
(więcej informacji na www.forum.hovawart.pl
- dział: Gorąca linia - wątek: POTRZEBNA POMOC! W strasznym stanie-Hovek, Warka)

2010.01.29 - Seminarium tropieniowe z Milanem Hoyerem
- Zapraszamy w kwietniu 2010 na "Fährten lernen ohne Stress und Zwang" - "Ślady uczmy się bez stresu i przymusu" - Milan Hoyer - szczegóły znajdziesz tutaj >>
 

2009.12.03

POŻEGNANIE Z DAPCIEM

Zaczęło się od podróży. Pojechaliśmy po Niego 480 km. Gdy wracaliśmy, siedział całą drogę na moich kolanach. Był grzeczny, choć serce waliło Mu jak młotem. Pierwszy wieczór w naszym domu, pierwsza współna noc - wciąż to pamiętam. Budowaliśmy naszą więź dzień po dniu, On towarzyszył nam wszędzie: w pracy, na wakacjach, na zawodach, w podróżach, nawet u babci na imieninach. Na urodziny dostawał prezenty, a w czasie Wigilii dzieliliśmy się z nim opłatkiem. Był członkiem naszej rodziny, jej dopełnieniem. I choć chorował jak człowiek i czasem był smutny jak człowiek, był naszą wielką radością. Był radością w czystej postaci, spontaniczną, bezinteresowną, szczerą.

Odszedł tragicznie. Nagle. Bez znieczulenia. I choć w sercu mam kamień, a łzy nie chcą wyschnąć, uśmiecham się do Jego zdjęć. Myślę, że było Mu z nami dobrze.

Skończyło się również podróżą. Zawiozłam Go tam, gdzie był najszczęśliwszy w swym krótkim życiu.

Dapper Memorial from Maggol Productions on Vimeo.
 

2009.10.22 - zapraszamy na Seminarium o Rozrodzie Psów,
które odbędzie się 7.11.2009 w Ryni - omawiane będą tematy począwszy od przygotowania suki do macierzyństwa, przez krycie i fizjologię ciąży, do porodu i opieki nad szczeniętami i suką. Szczegóły na stronie:
http://www.hovawart.net.pl/seminarium_o_rozrodzie.html

2009.04.17 - mniejsze i większe sukcesy naszych psiaków cd.
Po kilku latach nieobecności na ringu wystawowym Morgan pokazał się na wystawie krajowej, gdzie wygrawszy sam ze sobą w klasie championów zdobył złoty medal i kolejny wniosek CWC. Największą przyjemność swej pani sprawił jednak tym, że jak zwykle zachował się jak na championa przystało - uprzejmie dla sędziego, serdecznie dla przyjaciół i czarująco dla poznanych przy ringu pięknych psich dam. :)

2009.03.27 - Maria i Sunia w dalszym ciągu podbijają Europę!
Międzynarodowy sezon wystawowy 2009 zaczęły w dniu kobiet w Monachium, gdzie Sunia zajęła w swojej klasie pierwsze miejsce i otrzymała CAC oraz CACIB. Tydzień później sukces ten powtórzyła w niemieckim Offenburgu, a 28 marca na wystawie w Luksemburgu dostała tytuł BOB, została Championem Luksemburga i otrzymała nominację na legendarną brytyjską wystawę Crufts! Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Suniowej galerii zdjęć!

2009.02.25 - Klubowy Przegląd Hodowlany i Przegląd Miotów
Jak co roku Klub Hovawarta w Polsce organizuje przeglądy, zbliża się też II. Krajowa Wystawa Hovawartów - tutaj możesz przeczytać szczegóły

2009.02.18 - nowy artykuł:
zapraszamy do zapoznania się z artykułem Ani Marszyckiej "Toczeń u psów", ten sam artykuł można przeczytać także na stronie Klubu Hovawarta w Polsce, w dziale "zdrowie i pielęgnacja"

2009.01.29 - ZAJRZYJ, MOŻE DOŁĄCZYSZ?
Ideałów nie ma i nie ma też nic złego w dostrzeganiu potrzeby zmian. Tyle tylko, że żeby coś zmienić, trzeba zmieniać. Od samego podcinania skrzydeł jeszcze nic nie zmieniło się na lepsze. Grupa zapaleńców stworzyła i pcha do przodu przedsięwzięcie zwane Klubem Hovawarta. Liczą na innych zapaleńców. Przyda się każda pomoc, bo przecież to wszystko dla hovków.

2009.01.22 - LIFTING STRONY
Wreszcie unowocześniliśmy trochę stronę, a  przy okazji przerobiliśmy galerie itp. Mam nadzieję, że nowa wersja okaże się ładniejsza i bardziej praktyczna. :)

2008.12.04 - coś do poczytania i przemyślenia:
na stronie klubowej pojawił się artykuł Magdy Urban pt. "Nie kupuj hovawarta bez rodowodu". Tytuł mówi wszystko, polecam lekturę.

2008.11.16 - WITAMY NASTĘPNĄ HOVKĘ:  
zobacz, co mówi o sobie SUNIA LAS KSIĘŻNICZEK :) 

2008.10.26 - NOWY PSIAK NA NASZEJ LIŚCIE: 
przeczytaj prezentację VIEDŹMY!

2008.09.18 - strona klubowa zaktualizowała wyniki wystaw:
czekamy jeszcze na uaktualnienie archiwalnych wyników z lat 2006 i 2007, ale bieżące dane są wprowadzone i to warto tam zaglądać.

2008.05.06 - powiększyła się nam rodzinka:
BOHUN Chatka Zielarki i wybranka jego serca GANDI Pałacowe Piękności dochowali się 9 szczeniaczków :)

2008.06.27 - hovawart w Leksykonie "Psy rasowe":
Jeden z naszych psiaków, Hoover, czyli oficjalnie Don Diego Pałacowe Piękności, reprezentuje rasę hovawart w leksykonie pt. "Psy rasowe" - piękne zdjęcia w leksykonie można zobaczyć także na stronie klubowej.

2008.06.25 - 14 lat CORY Dablovo Oko:
Cora jest chyba najstarszym hovkiem w Polsce - z okazji urodzin życzymy jej dużo zdrowia i jeszcze wielu przysmaków :)

2008.06.20 - Buffy została mamą!:
W hodowli Sus Armoni przyszło na świat 10 maluchów,

2008.02.08 - Pierwszy miot Baszuliny:
Banda Huncwotów wreszcie jest bandą - mamusia i 8 maluszków czują się dobrze. :)

2008.01.17 - PSIE ZAWODY:
zapraszamy serdecznie do zapoznania się z relacją z zawodów OB i MPTT, które odbyły się w listopadzie w Warszawie.

2007.10.10 - PODRÓŻE Z PSEM:
już wkrótce nowy dział: "Podróże z psem". Będziemy tu opisywać nasze wrażenia z wyjazdów - na wystawy, wakacje, czy krótkie wycieczki. Mamy nadzieję, że te rady i opinie pomogą Wam w planowaniu własnych eskapad. Na razie serdecznie zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z tegorocznego wyjazdu na wystawę psów do Rygi.

 

 

projekt wykonanie i administracja - Katarzyna Włodarczyk