MENU GŁÓWNE:
Jaki jest HOVAWART:
Chcę mieć HOVAWARTA:
Mam HOVAWARTA i co dalej?
Nasze psy:
Ot, fotka:
 

najbardziej psi ze wszystkich psów - HOWAVART

 

OD HODOWCY, NIE OD POŚREDNIKA

Sprawdź jakiego psa kupujesz,
przecież będziecie żyć razem kilkanaście lat...
nie kupuj od pośrednika

 

 "KUPUJĘ HOVAWARTA. Dowiedziałam się, jaki charakter ma hovawart i jaki tryb życia preferuje. Strasznie mi się podoba. Postanowiłam: to jest pies w sam raz dla mnie. Tylko, z jakiej hodowli kupić tego wymarzonego przyjaciela???

Każda hodowla chwali swoje szczenięta. Jakby wszystkim wierzyć, to w każdej z nich znajdę najpiękniejsze, najmądrzejsze i zdrowe szczenię (według każdej, to właśnie ona jest tą hodowlą NAJ).

Może udać się do osoby, która ma wiedze o tej rasie, zna różne hodowle i bardzo często wybiera innym ludziom psy. O, to załatwi mój problem. Porozmawiam z pośrednikiem, a on już sam zdecyduje, który pies i z której hodowli będzie dla mnie najlepszy."

Super Pomysł:

 • nie muszę poświęcać czasu na rozmowy z wieloma hodowcami i innymi właścicielami hovawartów;
 • nie muszę podejmować decyzji, którą z hodowli wybrać;
 • nie muszę jechać do hodowli i przyglądać się gromadce bawiących się szczeniaczków;
 • nie muszę decydować, który ze szczeniaczków odpowiada mi najbardziej;
 • moje bezgraniczne zaufanie do pośrednika pozwala mi na to, ze mogę sobie sprawić niespodziankę (mogę najpierw kupić psa, a zobaczyć go dopiero przy odbiorze);
 • mogę kupić wieloletniego przyjaciela bez konieczności poznawania hodowcy i warunków, w jakich się wcześniej wychowywał mój psiak. Jest mi to do niczego niepotrzebne. Przecież, jeżeli pośrednik mi poleca tego psa, to wszystko jest idealne.

O rany, co ja zrobiłam:

 • mój pies zaczyna mi sprawiać kłopoty, a ja nie wiem, jak sobie z nimi radzić (ciekawe, czy te problemy są typowymi dla rasy? Szkoda, że nie mam kogo o to spytać? i nie mogę liczyć na fachową pomoc);
 • mój pies dziwnie się zachowuje - szkoda, że nie widziałam, jak zachowywał się w hodowli - ciekawe, czy jego rodzeństwo zachowuje się podobnie - szkoda, że nie mam kontaktu z hodowcą i właścicielami reszty szczeniąt;
 • mój pies zaczął chorować - ciekawe, czy reszta rodzeństwa też ma problemy ze zdrowiem - szkoda, że nie mam dobrego kontaktu z hodowcą i właścicielami reszty szczeniąt;
 • już nie wiem, co mam robić i kogo obwiniać za problemy z moim ukochanym psiakiem - gdzie szukać pomocy. Pośrednik mówi, ze albo to jest wina hodowcy albo moja. On nie jest niczemu winien i za nic nie odpowiada!

 

Szanowni Państwo, tak nie musi być.

Wybierając towarzysza życia na najbliższe kilkanaście lat, ZAUFAJCIE SOBIE. NIE KUPUJCIE PRZEZ POŚREDNIKA, który (najczęściej) powiązany jest finansowo z hodowcami (krotko mówiąc, zarabia na pośrednictwie) i zainteresowany jest głownie sprzedażą jak największej ilości szczeniąt.

Nawiązujcie jak najwięcej znajomości z hodowcami i właścicielami hovawartów. Rozmawiajcie, pytajcie, odwiedzajcie.

Dobry hodowca Zawsze Wam Pomoże. Pomyślcie, że i jemu (równie mocno, jak Wam, a może nawet bardziej) zależy na tym, abyście nie mieli problemów z psem z jego hodowli (wiadomo - jest dobra i zła reklama). Tylko dobremu hodowcy, zależy (tak, jak Wam) na jak najlepszym rozwoju Waszego psa.

Im więcej będziecie rozmawiać z hodowcami i innymi właścicielami hovków, tym lepiej poradzicie sobie z takim wychowaniem Waszego czworonoga, aby życie z nim było dla Was tylko przyjemnością.

Czego Wam serdecznie życzymy :-)

autor tekstu: Edyta Michalak

   

 

 

projekt wykonanie i administracja - Katarzyna Włodarczyk